nesan-hakkimizda

Nesan Otomotiv

 

       Nesan, 1980 yılında otomotiv sektörüne hizmet etmek amacıyla İzmir’de kurulmuş bir üretim tesisidir. İlk olarak traktörlere kontak anahtarı üreterek sektöre adım atan Nesan, zaman içinde sektörde yarattığı rekabetçi fiyat ve yüksek kalite sayesinde önemli ve büyük OEM firmalarının dikkatini çekmiştir. Müşteri odaklı çalışarak zaman içinde ürün portföyünü genişletmiş ve halen üretimini sürdürdüğü 4000 m²si kapalı olmak üzere toplam 8000 m²’lik modern ve entegre tesisisin bulunduğu Menderes ilçesine taşınmıştır.

         

        Bu yeni tesisinde plastik ve metal enjeksiyon, soğuk şekillendirme, kaynak, Kalıphane ve talaşlı imalattan oluşan alt yapısıyla, tasarım ve tersine mühendislik çalışmalarıyla tüm ürünlerini kendi tesisinde üretme yeteneğine sahiptir. Her geçen gün ürün çeşitliliğini arttıran Nesan, bugün itibariyle ürün portföyü olarak sektörünün en önde gelen firmalarından biri konumundadır.

        Tesisinde kontak, far ve sinyal ve korna anahtarları, çeşitli müşirler, devre kesiciler, marş röleleri gibi elektromekanik; yağ, yakıt ve adblue depo kapakları, boğazları ve filtreleri, kapı kolları ve kilitleri gibi mekanik birçok ürünün üretimi yapılmaktadır. Bu ürünler başta yurtiçi ve yurtdışı OEM firmalar olmak üzere yüksek kalite ve uygun fiyat politikası ile müşterilere sunulmaktadır. Ayrıca Nesan, ağır ve hafif ticari araçların tüm kilitlenebilir parçalarını tek tip şifreli anahtarla set olarak üreterek “Tek Anahtar Projesi” adı altında Türkiye’de bir ilke imza atmıştır.

       Gelişen teknoloji, kalite sistemleri ve firmaların etkin üretimlerinin kanıtı olarak gösterilebilecek olan kalite belgeleri son yıllarda firmaların üretim şartlarını iyileştirmesinde önemli rol oynamaktadır. Sahip olduğu ISO 9001:2000, ISO TS 16949:2002 ve ISO 14001:2005, Ford Q1 kalite ve çevre belgeleri Nesan tarafından başarıyla uygulanmış ve global bir firma haline gelmesini sağlamıştır.

       Kuruluşundan bu yana teknolojik gelişmeleri yakından izleyen ve kalite hedeflerinden taviz vermeden üretim yapan Nesan, deneyimli teknik kadrosu ile müşteri memnuniyetini her zaman için önem düzeyinde ilk sırada tutmakta ve sürekli iyileştirme gösteren bir anlayış ile yerli ve yabancı tüm müşterilerine hizmet etmeyi sürdürmektedir.