nesan-hakkimizda

Nesan Otomotiv

Nesan, 1980 yılında otomotiv sektörüne hizmet etmek amacıyla İzmir’de kurulmuş bir üretim ve Ar-Ge tesisidir. İlk olarak gerçekleştirdiği Ar-Ge faaliyetleri sonucu tarım sektöründeki araçlara kontak anahtarı üreterek sektöre adım atan Nesan, zaman içinde yarattığı rekabetçi fiyat ve yüksek kalite sayesinde önemli ve büyük OEM firmalarının dikkatini çekmiştir. Müşteri odaklı çalışarak zaman içinde ürün portföyünü genişletmiş ve halen üretimini sürdürdüğü 7.500 m²si kapalı olmak üzere toplam 15.000 m²’lik modern ve entegre tesisisin bulunduğu Menderes ilçesine taşınmıştır.

Bu yeni tesisinde Ar-Ge ofisi, prototip atölyesi, laboratuvarlar, kalıphane, plastik ve metal enjeksiyon, talaşlı imalat, soğuk şekillendirme, elektronik dizgi hatları, kaynakhane ve montaj hatlarından oluşan yapısıyla, tasarım, Ar-Ge ve tersine mühendislik çalışmalarıyla portföyünde bulunan ürünlerinin Ar-Ge faaliyetlerini tamamlayarak kendi tesisinde tasarlama ve üretme yeteneğine sahiptir. Her geçen gün ürün çeşitliliğini arttıran Nesan, günümüz itibariyle sektörünün en önde gelen firmalarından biri konumundadır.

Tesisinde yakıt ve DEF seviye sensörleri, uzaktan kumanda ve immobilizer sistemleri gibi elektronik; kontak, far ve sinyal ve korna anahtarları, çeşitli müşirler, devre kesiciler, marş röleleri gibi elektromekanik; yakıt ve DEF depo kapakları, boğazları ve filtreleri, kapı kolları ve kilitleri gibi mekanik birçok ürünün Ar-Ge faaliyetleri ve üretimleri sürdürülmektedir. Bu ürünler gerek yurt içi, gerekse yurt dışında birçok OEM müşteriye, yüksek kalite ve uygun fiyat politikası ile sunulmaktadır. Ayrıca Nesan, Ar-Ge faaliyetleri sonucu, ağır ve hafif ticari araçların tüm kilitlenebilir parçalarını tek tip şifreli anahtarla set olarak üreterek “Tek Anahtar Projesi” adı altında Türkiye’de bir ilke imza atmıştır.

Kalite, Nesan için vazgeçilmez bir unsurdur. Otomotiv sektörünün gereklilikleri olan ISO 9001:2018, IATF 16949:2018 ve ISO 14001:2004 gibi belgelere sahip olmasının yanı sıra, Ford firmasına mahsus Q1 belgesine de sahiptir. Ayrıca, bir çok yerli ve yabancı müşteriler tarafından gerçekleştirilen VDA 6.3 denetimlerini de başarı ile tamamlamıştır

Kuruluşundan bu yana teknolojik gelişmeleri yakından izleyen ve kalite hedeflerinden taviz vermeden Ar-Ge faaliyetlerini ve üretimini sürdüren Nesan, deneyimli teknik kadrosu ile müşteri memnuniyetini her zaman için önem düzeyinde ilk sırada tutmakta ve sürekli iyileştirme gösteren bir anlayış ile yerli ve yabancı tüm müşterilerine hizmet etmeyi sürdürmektedir. Bu iyileştirmeleri kendi bünyesinde bulundurduğu güçlü Ar-Ge ile gerçekleştirmektedir.